Close Icon
Delirium - Miniaturka okładki

Delirium

Jarosław dobrowolski
kup teraz
Strona główna
Delirium - key visual
tom 1 cyklu - krwiopijca

Delirium

  • Autor: Jarosław Dobrowolski
  • Data wydania: 22.08.2022
  • Gatunek: Fantasy / horror
  • Wydawca: Planeta Czytelnika
  • Okładka: Shred Perspectives Works

Rzuć wszystko
i wynieś się
w Bieszczady

Krwiopijca ze skrupułami nie chce być pasożytem i postanawia rzucić życie w społeczności wampirzej. Wynosi się zatem w Bieszczady i zaszywa w najbardziej odludnej wsi, jaką znalazł, by tam wieść życie pustelnika.

Nie chcąc pić ludzkiej krwi, żywi się na zwierzętach, lecz przeczy to jego naturze. Powoduje to jego degenerację, zarówno mentalną jak i fizyczną.

W momencie, gdy Konrad jest na skraju prawdziwej śmierci, do jego drzwi puka właściciel miejscowego baru, który przyprowadza do niego ofiary wypadku. Od tego momentu nic nie będzie już takie samo. Grzechy przeszłości zaczynają doganiać Konrada, a pośród okolicznych wzgórz budzą się pradawne siły, być może bardziej głodne niż nasz krwiopijca.

“ - Chodzi o ludzi. Przyjechałem tutaj, żeby przestać żywić się na nich. Żeby nie być cholernym pasożytem. Wszystko było w porządku, dopóki się tu nie zwaliłeś z tą dziewczyną, jej dzieckiem, samochodem i tymi wszystkimi problemami. Potem temat zaczął stopniowo się pierdolić. ”

- Konrad Harkov

Nasi bohaterowie

Konrad

Wampir, lekarz, asceta, masochista

Tytułowy krwiopijca. Jest wampirem, który nie zna swojej przeszłości. Pewnego dnia zrozumiał, że jest, że ma pragnienia i wie jak przeżyć dzięki niezwykłej kombinacji mocy i zdolności zakorzenionych w nim głębiej niż pamięć o własnych losach.

Nie pamięta jak to być człowiekiem, a w jego wnętrzu ciągłą walkę toczy dusza lekarza i przekleństwo drapieżnika. Dlatego też Konrad udaje się na dobrowolne wygnanie w najdalszy zakątek Bieszczad, by tam trwać w swojej samotni.

Grafika wygenerowana przez AI Midjourney
Konrad Harkov - Midjourney

Borys

Człowiek, barman, domorosły psychoterapeuta, szeptun, dobry samarytanin

Choć Borys nie pochodzi z Jagniątkowa, to jest mocno przywiązany do tej zapadłej wioski. Pasuje mu, że nie zaglądają tam turyści, a kiedy już tak się dzieje, ma niezły ubaw widząc jak reaguja na jego lokalny bar.

Borys pochodzi z biednej rodziny. Jego ojciec był kłusownikiem, a matka szeptuchą. Dzięki nim nauczył się kochać naturę, strzec jej. Z mlekiem matki przejął też miłość do dawnych bóstw, których obecność czuje na każdym kroku.

Grafika wygenerowana przez AI Midjourney
Borys - bohater książki Delirium

Marta

Matka chorego chłopca, silna, zdecydowana, bezkompromisowa

Po zakończeniu długotrwałego związku Marta wyjeżdża do ciotki w Bieszczady, aby tam ukryć się przed prześladującym ją partnerem. Każdą chwilę poświęca na opiekę nad synem cierpiącym na niezwykłą odmianę autyzmu.

Nie jest damą w opałach, potrafi zadbać o siebie i zrobi wszystko by ochronić syna.

Grafika wygenerowana przez AI Midjourney
Marta - Midjourney

Zdaniem czytelników